Fabrika čokolade
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Duga, mračna čajanka duše" - Daglas Adams

Ići dole

"Duga, mračna čajanka duše" - Daglas Adams Empty "Duga, mračna čajanka duše" - Daglas Adams

Počalji  Laza Ned Avg 02, 2009 4:07 pm

Knjiga je zanimljiva, vrvi od humora. Iako je druga knjiga o Dirku Džentliju, nije ono kao "eee mora sad i prvu da kupiš da bi ukapirao drugu" jer sam ja pročitao samo drugu i veoma mi se dopala. U knjizi ima više vodećih likova:
Dirk Džentli - Holistički privatni detektiv, koji radi sa potpuno drugačijim metodama od Šerloka Holmsa, zamajan i smešan čovek
Kejt Šehter - Njujorčanka (Prava Njujorčanka)
Tor - Bog groma iz nordijske mitologije, glupan
Odin - Bog svih Bogova Asgarda (nordijska mitologija), prodao dušu u zamenu za večnu čistu posteljinu u bolnici
Daglas Adams je postao poznat po "Autostoperskom vodiču kroz galaksiju", humorističnoj knjizi, filmu, seriji.
Ako vas zanima šta piše na zadnjoj korici, evo:

Kada je salter za cekiranje putnika na drugom terminalu aerodroma Hitrou odleteo u vazduh u kugli narandzastog plamena, dezurni krivci su prihvatili odgovornost. Prvo IRA, onda PLO, pa "Britanski gasovod”. Cak su se i "Britanska nuklearna goriva” istrcala izjavom da je situacija pod kontrolom, da su sanse da se tako nesto dogodi jedna u milion, da jedva da ima radioaktivnih materija u atmosferi i da ce mesto eksplozije biti odlicna lokacija za izlet u prirodi sa decom i piknikovanje, pre nego sto su konacno priznali da to zapravo nema nikakve veze s njima. Nije se moglo pronaci racionalno objasnjenje te eksplozije, te su je prosto pripisali Bozijoj ruci. Ali, mislio se Dirk Dzentli, kog boga? I zasto? Koji bog bi visio na drugom terminalu aerodroma Hitrou pokusavajuci da se ukrca na let u 15:37 za Oslo?

Zabavnije od Psiha… Jezivije od Ima li pilota u avionu?… Krace od Rata i Mira… Novi roman o Dirku Dzentliju - Duga, mracna cajanka duse.
Laza
Laza
Moderator
Moderator

Broj poruka : 191
Datum upisa : 09.07.2009
Godina : 29
Lokacija : Niška Banja

http://sites.google.com/site/primerfabrikecokolade/

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu